Warto wpadać do Krakowa

krk_a-short-street-in-cracow-1527010-1280x960Kraków to ciekawe miasto, do którego powraca się często. Ten ośrodek jest zaletą naszego kraju w Unii Europejskiej. Nic dziwnego – to miasto jest magiczne.

Kraków największe miasto Polski południowej. Leży na przecięciu ważnych szlaków kolejowych i samochodowych. Nie sposób więc tu nie dojechać z każdego zakamarka naszego kraju, a nawet z Europy dzięki miejscowemu lotnisku. Niezapomniana atmosfera tego miasta ciągnie jak magnes, przede wszystkim daje się to znać na ogromnym Rynku, stąd każdy globtroter wraca tu często, a z każdą wizytą odnajduje coś nowego.

Stolica Małopolski to szczególnie miasto młodych ludzi i to oni tworzą w tym miejscu ten niezrównany klimat, dodatkowo to centrum kultury i rozrywki. Ale jakkolwiek młody duch jest obecny nad Krakowem, przeszłość i wielowiekowa przeszłość infiltruje absolutnie i jest widoczna na na każdej ulicy.

Aby się o tym przekonać, trzeba przespacerować się najciekawszą trasą w naszym mieście – Drogą Królewską, ciągnącą się od Barbakanu na Wawel.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s