Łysienie i usuwanie włosów

owłosienieMedycyna estetyczna walczy na wiele sposobów z łysieniem. Szczególnie na ten proces narażeni są mężczyźni, którzy wskutek działania testosteronu o wiele częściej łysieją od kobiet. Naukowo wyróżniono nawet łysienie androgenowe, które jest związane z obecnością wyższych stężeń testosteronu w skórze głowy.

Głównym czynnikiem, który powoduje martwicę mieszków włosowych jest dihydrotestosteron. Ten uwodorniony związek pochodny męskiego hormonu płciowego powstaje pod wpływem enzymów znajdujących się w skórze głowy. Niestety, ale w zależności od aktywności tych enzymów obserwować będziemy różny stopnień nasilenia łysienia. Jest to proces, który postępuje stopniowo.

Początkowo włosy odrastają normalnie, jednak z czasem dochodzi do zubożenia sieci naczyniowej w obrębie określonych fragmentów skóry głowy co przyczynia się do nasilonej progresji łysienia androgenowego. Jedynym skutecznym środkiem, który wykorzystywany jest przez medycynę estetyczną jest finasteryd. Jest to substancja, która działając w niskich stężeniach, zmniejsza aktywność wyżej wymienionych enzymów, co ma bardzo dobre działania.

Jedni mają problem z brakiem włosów, a inni z ich nadmiarem. Wspomniany testostero powoduje też, że na naszym ciele włosów jest za dużo. Co wtedy zrobić? najlepiej będzie wybrać się na laserowe usuwanie owłosienia, które jest najbardziej skuteczne. Więcej można się o tym dowiedzieć tu: usuwanie owłosienia w NowoMed.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s